Server ivcrn.cz zveřejnil s opatrností informaci, že jeden z pachatelů, kteří den před Vánoci noži napadli dva muže v Brně, měl být v minulosti dokonce vyhoštěn z české republiky. O případu pořezání Araby píšeme zde.
“Ověřujeme informaci, že jeden z útočníků byl již v roce 2016 vyšetřován pro násilný útok s náboženským podtextem a mělo být rozhodnuto o jeho vyhoštění,” píše ivcrn.cz
Podle všeho se zatím jedná o neověřenou informaci, nicméně jeden z pachatelů měl být vyhoštěn v roce 2016 za násilnou trestnou činnost. Ministerstvo vnitra však proti vyhoštění mělo podat námitku. Informaci se pokoušíme ověřit.
Server Demagog.cz vznikl v roce 2012 jako studentský projekt. Od té doby se však mnohé změnilo. Projekt podpořila Evropská unie či ambasáda USA a od té doby to také tak vypadá. Proslul například manipulativním rozebráním rozhovoru Martina Konvičky v České televizi, což docela dobře tehdy rozebral Radim Valenčík na svém blogu iDNES.cz.
Nyní Demagog.cz jakoby tvrdil, že má více informací než BIS. Označil tvrzení prezidenta Miloše Zemana z vánočního projevu, ve kterém řekl: “Jsem rád, že i BIS vydala prohlášení, kde konstatuje, že k žádnému takovému ovlivnění nedošlo,” za “nepravdu,” tedy za lež. Přitom se rozhodně o lež nejedná. Demagog.cz to velmi obratně a manipulativně obehrál tímto tvrzením:
“To ovšem BIS netvrdí, konstatuje pouze, že o nezákonné manipulaci nemá informace, což je obsahově značně jiné tvrzení.”
O “obsahově značně jiné tvrzení” se však nejedná. BIS patří v této oblasti mezi nejlépe informované české instituce vůbec. Pokud BIS a ani žádná jiná instituce nemá relevantní informace o tom, že volby zde ovlivňuje někdo z venčí, měla by platit jistá presumpce, a tedy taková, že se má počítat s informací, že k žádnému ovlivnění nedochází.
V nejpřísnějším měřítku se tedy dá považovat Zemanův výrok jako neověřitelný, při zaujatosti proti Zemanovi jako zavádějící. Kdo takovou informaci vyhodnotil jako lež, zjevně dostal za úkol ve vánočním projevu prezidenta “prostě něco najít.”
V mezinárodní skupina Atheist Republic jeden z členů sdílel obrázek, který vyzýval k odpovědi na otázku: Kdybyste mohli Donaldu Trumpovi něco dát k Vánocům, co by to bylo?
Odpovědi na sebe nenechaly dlouho čekat. Z více než 150 komentářů jsme prošli pouhých padesát a našli jsme téměř dvacet nenávistných reakcí přejících smrt. V porovnání s nadávkami na základní školu v Teplicích, kde jsme ve více než 2000 komentářích našli 10-15. které by se daly zařadit mezi opravdu nenávistné, jde o daleko vyšší poměr. Přesto o tom nikdo nepíše.
Zatímco někteří by mu dali bombu či kulku do hlavy, jiní mu přáli nějakou z vážných nemocí, většinou smrtelných, kdy je cesta ke smrti dlouhá a bolestivá.
Tento příběh se neodehrál v Lodnýně, ani v Bruselu, ani v Paříži. Jak upozorňují autoři reportáže, příběh se může stát komukoliv “třeba i vašim synům,” upozorňuje autor na videu o události, která se stala v noci z 22. na 23.12, tedy den před Vánoci.
Dva muži byli napadeni noži, když se cestou z diskotéky v Brně zastali dívky, kterou slovně napadla skupina Arabů. Když se proti nim ohradil její kolega, jeden z cizinců na ně vytáhl nůž a začal vyhrožovat. Poté se spustila bitka, které se zúčastnilo více osob. Dva muži byli vážně pořezáni na hlavě a jen se štěstím vyvázli pouze s jizvami. Podle vzhledu zranění mohli oba přijít například o oko či ucho. Se zprávou přišla iniciativa Slušní lidé, která natočila reportáž, včetně rozhovoru s oběťmi napadení.
Policie zadržela skupinu 4 Arabů, z toho dva Afghánce, 1 Libanonce a Egypťana. Dva z podezřelých měli být obyvatelé azylového centra v Kostelci. Policie však pachatele označila jako dlouhodobě žijící v České republice. “Toto vše je výsledek multikulturní politiky našeho státu,” upozornil muž na videu. Video se nyní masově šíří sociálními sítěmi, ale na web jej bohužel již nemůžeme umístit. Místo videa přidáme komentář našeho redaktora Franty Kubáska k reakci multikulturalistů právě na zveřejnění této události:
AKTUALIZACE: Zprávu o napadení zveřejnil server iDNES.cz a další zpravodajské servery s tím, že podle prohlášení policie nemůže být zveřejněna identita podezřelých, z nichž tři již byli obviněni a jeden je ve vazbě. Policie však uvedla, že se jednalo o osoby, které dlouhodobě žijí v ČR. Zpráva o tom, že by někteří z pachatelů byli klienti azylového centra, tak bude zřejmě vyvrácena.
Český rozhlas 6 vydal 17.10.2011 další díl svého pořadu Svět viděný internetem na téma perzekuce křesťanů v muslimských zemích. Redaktoři několikrát upozornili, že západ o perzekuci mlčel. Nyní je celý Český rozhlas součástí tohoto mlčení. A tak jsme se rozhodli vám zde na webu poskytnout nahrávku tohoto pořadu. Těch dvacet minut za to rozhodně stojí:
Úryvek z článku, který hovoří, proč byste si měli nahrávku poslechnout, pojednává o neuvěřitelně rychle klesajícím počtu křesťanů v muslimských zemích. Jediné místo na blízkém východě, kde počet křesťanů roste, je IZRAEL.
Před dvěma týdny upozornil libanonský maronitský katolický patriarcha Bešara Rai francouzského prezidenta Nicholase Sarkozyho, že jestli padne režim syrského prezidenta Bašára Asada, bude to katastrofa pro křesťany v Sýrii i v celém regionu. Tamější společnosti dominuje Muslimské bratrstvo a Asadův pád může skončit občanskou válkou a nastolením islámského režimu, varoval Rai. Také v Iráku vedlo povstání po pádu Saddáma Husajna, které sponzoroval Írán a Asadova Sýrie, ke krvavému džihádu proti místním křesťanům. Přesně před rokem došlo k masakru 58 věřících v katolickém kostele v Bagdádu. Před deseti lety žilo v Iráku 800.000 křesťanů a dnes je jich jen 150.000.
Za vlády šáha v Íránu mohli křesťané víceméně svobodně vyznávat svou víru, ale dnes jsou vystaveni rozmarům islámských vládců. Před dvěma lety byl odsouzen protestantský kněz Júsef Nadarchání za „odpadlictví“ a za to, že se odmítl zříci křesťanské víry. V Íránu však žádný zákon o odpadlictví neexistuje. Když byl knězův případ medializován na Západě, Íránci odpadlictví zrušili a odsoudili Nadarcháního k trestu smrti za znásilnění, ačkoli za něj nebyl souzen ani odsouzen.
Trpí i palestinští křesťané. Když byla v roce 1994 zřízena palestinská samospráva, tvořili křesťané v Betlémě 80 procent obyvatel. Dnes je jich sotva 20 procent. V Gaze, kde od roku 2007 vládne Hamas, je starodávná křesťanská komunita terčem neustálých útoků fundamentalistů. Zůstalo tam už jen 3000 křesťanů, ale členové Hamasu jim stále vypalují kostely, kláštery, knihkupectví a knihovny a zabíjejí je a napadají. Za násilný čin vůči křesťanovi nebyl ještě nikdy nikdo zatčen, natož pak odsouzen.