Napadená policistka skončila s otřesem mozku, částečně rozdrceným ramenem a rozdrceným zápěstím v bezvědomí poté, co jí napadl muž tmavé pleti. Muže měla zastřelit, ale neudělala to, jelikož se bála mediální masáže, která by následovala. Případ se odehrál v Chicagu a dokazuje, k čemu vede činnost Black Lives Matter a médií.
Policistka, která u policie slouží již 17 let, podlehla mediálnímu tlaku, kterému poslední dobou ve Spojených státech čelí každé policejní oddělení, které “si dovolí” zastřelit černocha. Velitelé policejních stanic se po tomto případu, kdy policistka nepoužila služební zbraň a byla málem umlácena, shodují, že mediální a úřední tlak je v poslední době enormní.
Kvůli tomu, že po každém tvrdším zákroku policisty je celé oddělení podrobeno několikatýdennímu vyšetřování a policisté se objeví na obrazovkách všech médií, kde jsou označováni za agresory, se bojí užívat zákonné a legální síly k zneškodnění zločinců, především tmavé pleti. Kvůli tomu stoupá po Státech nezaměstnanost.
Čtěte také: Černoši protestují proti bílému násilí. Nejvíce se však vraždí mezi sebou
Tomuto efektu se říká Fergusonský efekt. Pojmenovaný je podle případu z Fergusnu z roku 2014, kdy policista zastřelil maldistvého recidivistu tmavé pleti, čehož využili ostatní černoši k vydírání a rabování. Média začala v tu dobu nátlakově hovořit o násilí policistů proti bělochům. Naše data, která jsme stáhli z FBI, však hovoří jinak.
Statistiky: vraždy podle rasy pachatelů. Černoši se nejvíce vraždí sami mezi sebou, a to suverénně: