V médiích je probíráno, že přistěhovalí Britové chtějí měnit bydliště, protože “se cítí více Evropany než Brity.” Chtějí totiž zůstat v Evropské unii. Věčné téma se vrací. Evropská unie je podle některých “Evropa” jako taková.
Slovník tomu napovídá. Stranám a politikům, kteří jsou kritičtí k EU, se říká “protievropský,” politikům, kteří své kritické názory říkají nahlas a například v bodech programu mají i referendum o výstupu z EU, se říká “populisté,” a tak dále.
Všechna tato slova ukazují nenápadné nálepkování a kauzy lidí, o kterých se mluví, že s ohledem na brexit se cítí být více Evropany než Brity, je naprosto nesmyslné. Navíc je zde několik zemí, které se členy EU v dohledné době nestanou.
Švýcarsko v roce 2016 definitivně stáhlo přihlášku do EU. V roce 2015 totéž udělal Island. V Norsku byly v letech 1972 a 1994 dvě referenda o vstupu do EU, obě dopadly proti vstupu. A co v Česku?
Zatímco po obrovské mediální kampani o úžasné Evropské unii, která nás nebude omezovat a přinese jen dobro (vzpomeňte si na to, jak vyprávěli, že jen díky EU jsou finské firmy známé po celém světě a jinak by zkrachovaly), dopadlo v roce 2003 referendum jednoznačně 77:23.
A nyní? 100% důvěru v EU dává v průzkumech jen 30-55% respondentů. Průměr je cca 47% a to je za dvanáct let docela slušný převrat. EU nám totiž slibovali jako spolek, který nám zajistí menší fronty na hranicích, snazší práci za hranicemi a žádné clo. Místo toho se tu tvoří superstát pod nadvládou Německa. A to chce opravdu jen málo kdo…
____________________________________________________
Pokud se vám líbí obsah našeho webu www.stop-multikulti.cz, můžete jej nyní podpořit finančně.