Až do 23. prosince měl být v Akademii věd ČR vystaven projekt Karla Richtra, lépe řečeno jeho výstava fotografií s názvem “Women, Scenes in the library”, která na sebe nepřitáhla ani tolik pozornosti, ale kvůli nedemokratickému zásahu fanatických feministek rozvířila vody sociálních sítí a internetových médií. Výstavu AV ČR zrušila pod tlakem feministických oddílů, a to nově vzniklé Genderové expertní komory a Kongresu žen. A právě o těchto dvou fanatických spolcích si něco řekneme.
Genderová expertní komora je nově vzniklý spolek. Ustanovující schůze proběhla teprve v dubnu roku 2015. Rada vznikla s pochvalnými slovy Jiřího Dienstbiera mladšího, který, jestli to nevíte, krom ministerstva pro lidská práva zastupuje též funkci předsedy Rady vlády pro rovné příležitosti žen a mužů. Následující informace vás určitě nepřekvapí. Její zvolená předsedkyně, Mgr. Veronika Špincrová, vystudovala Fakultu humanitních studií, Magisterský obor “Genderová studia” na UK. Je to prostě další multikulturní sbírka tohoto zbytečnéo oboru dotovaného z našich daní.
A další informace o GEK ČR musíme pro souvislosti též zdůraznit. Krom Open Society Fund spolek financují také norské fondy. Ty financovaly například cenzuru v českých médiích ohledně zločinnosti Romů, nový zákon pro ochranu dětí, který má za úkol vytvořit českou obdobu norského úřadu Barnevern, který je nezávislý na vládě, soudech a může si děti v podstatě zabavit na základě jediné stížnosti, bez důkazů, bez obvinění a předat je pěstounům i přes to, že není prokázáno obvinění, kvůli kterému rodičům děti zabaví. Norské fondy na tento úřad českému ministerstvu věnoval více než 27 milionů. Dalších 30 milionů korun pak věnoval na projekt Hate Free, jehož poslední aférou je zařazení muslima mezi nenávistné autory a sdílením tohoto smyšleného obvinění i v anglickém jazyce (více zde). Mimochodem, AV ČR je koordinátorem projektu “dejme (že)nám šanci”, pod jehož křídla spadá právě GEK. Má do projektu přivést odborníky na dané téma.
Tomuto tématu se však údajně věnuje třeba Sdružení pro integraci a migraci, Otevřená společnost o.p.s., Organizace pro pomoc uprchlíkům, Multikulturní centrum Praha nebo Nesehnutí. Všechny organizace získaly z projektu “Dejme (že)nám šanci” peníze, celkem přes 12 500 000 Kč. Informace o rozpočtu Genderové expertní komory nejsou na internetu k dostání. V rámci projektu “Dejme (že)nám šanci” však inkasovala přes 7 milionů korun. Těchto 7 milionů bude vyčerpáno mezi červencem 2014 a dubnem 2016, komora tak měsíčně vyjde na 320 000 Kč, a to pouze těch z Norska. Tomuto tématu se obdobně jako tématům islámu, Romům, a, jak vidíte, mnohdy i všem tématům najednou, věnují zbytečně desítky dalších spolků, hnutí a organizací. Další z nich je Kongres žen.
V jeho “Programové radě” seděli či sedí například další absolvent humanitních studií, Petr Havlík. Dále pak pedagožka Irena Smetáčková, novinářka Mladé fronty Jana Ciglerová, a další. Vidíte to propojení? Multikulturní Mladá fronta má “pobočnici” v kongresu žen, který zastává jisté touhy po rovnoprávnosti, ale dokáží dělat drtivý nátlak na výstavu velmi zdařilých a hlavně technických aktů. A teď pozor.
Druhý ročník, rok 2015 Kongresu žen, zaštítil nejen klasicky ministr Dienstbier, ale také předseda vlády Bohuslav Sobotka! V tomto roce do rady zasedla například bývalá ředitelka divize České televize a dokonce její současná kreativní producentka Kamila Zlatušková, čili další zástupci multikulturalismu, a Lubica Kobová, která pracuje v analytickém úřadu Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. V radě zasedla i Petra Havlíková z Nesehnutí, další propojení s multikulturalisty, pak i samotná mluvčí pana Dienstbiera, nebo třeba i Naďa Straková, která pracovala jako vedoucí internetových projektů multikulturního týdeníku Respekt.
Kongres žen pak samozřejmě financuje Open Society Fund a norské fondy. Mediální podporu Kongresu z našich koncesionářských poplatků poskytuje Radiožurnál a Radio Wawe, v obou případech stanice Českého rozhlasu. A v rubrice “partneři” také objevíte, že Kongres žen podporuje činnost Hate Free Culture. A mezi lidi, kteří skutečně otevřeně tuto výstavu kritizují a její zákaz chválí, patří i současný pracovník multikulturního Respektu Marek Švehla, který v současnosti vede rubriku komentářů a zahraničním reportážím. Multikulturní propojení dokonáno.
Je tedy jasné, proč i zmínku o zakázané výstavě fotografií musíme napsat. To propojení “genderových” a “multikulturních” organizací je tak silné, že je můžeme zařadit pod jedno téma. Multikulturní organizace vytvářejí genderové projekty, aby samy mohly inkasovat ještě více peněz z norských fondů. Je doslova šokující, kam až sahají ruce norských fondů a kam až sahá moc několika fanatických feministek, které jsou z těchto fondů placené.