Ještě loni jsme se bavili o tom, jaké by to bylo, kdyby migranti rozdělení podle povinných kvót budou stejně utíkat do Německa pro vyšší dávky. A i tehdy nás napadlo, že jedinou možností bude sjednotit dávky. Multikulturní fanatismus má tak zavřené oči, že naši odpůrci nás obviňovali ze lži. A my měli opět pravdu. O to, aby se tu migranti chovali slušně, se již nikdo nestará, důležité je teď vymyslet, kolik jim máme dávat peněz, aby se zradikalizovali až o pár let později.
Německo se potýká s velkým problémem. Podle informací deníku Bild se v zemi pohybuje půl milionu neregistrovaných migrantů. Ti se údajně bojí zažádat o azyl ze strachu z vyhoštění a tak se ani nepřihlásí. Mezi nekontrolovanými hrozí výskyt závažných onemocnění a platí zde mnohonásobně vyšší pravděpodobnost sklonu ke kriminalitě. A právě Německo, kde je každý 160. člověk ilegální imigrant, prosazuje plán na přerozdělení. Po odmítavém přístupu některých zemí však kvóty neprošly podle představ.
Brusel chce tedy zavést plán, kdy by azylovou činnost přebral po členských státech. Ty by tak neměly přehled o tom, kdo k nim přijde. Brusel si tak nebezpečně pohrává nejen se suverenitou, ale také velmi nebezpečně z bezpečností států, které nejsou tak dotčené islámskou imigrací, zejména států V4. Ani toto však nestačí. Je jasné, že by migranti dál utíkali do zemí, kde jsou vyšší sociální dávky.
A přestože o tomto nikdo nemluví, EU s tím souhlasí. Pro prevenci úniku migrantů do štědřejších zemí totiž navrhuje takzvanou “harmonizaci sociálních dávek”. Ta by pro Českou republiku znamenala velmi strmý nárůst. U nás je nyní minimální mzda kolem 9 000, v Německu jsou sociální dávka průměrně přes 800 euro, tedy zhruba trojnásobek naší minimální hrubé mzdy. U nás by tak mohly raketově vzrůst náklady na sociální dávky a lidé by hromadně mohli přestat chodit do hůře placených prací. V důsledku toho by mohlo dojít k zhroucení oblasti služeb a prodeje v České republice i všech “méně štědrých” zemích.
Ty výrazy jako “jednotné kvóty” či “harmonizace dávek” zní jako z našeho bývalého režimu, kdy se naopak hovořilo o “jednotné vlasti” a “krásném, sjednocujícím a harmonickém socialismu”. Sledujte, jak na situaci zareaguje vláda. Scénář byl doposud vždy stejný. V médiích rezolutní “ne”, v Bruselu odsouhlasení a stažení ocasu mezi nohy a následně v médiích slova o boji proti nenávisti k uprchlíkům a o tom, jak je “důležité být jednotou Evropskou unií a zbytečně nedělat potíže”…