Znáte to z médií a od politiků. “Krajní pravice” je na začátku souvětí a na jeho konci je nenápadné srovnání s nacismem. Dnešní socialisté se do nacismu naváží neustále. Přitom k němu mají mnohem blíže než jakákoliv pravicová strana.
Nacismus je za “krajně pravicový” označován především proto, že upevňuje pozici levice a takzvaných humanistů (multikulturalistů) při argumentaci. Ti jsou totiž velmi často krajně levicoví. A považovat nacismus oficiálně též za krajně levicový by jim sebralo většinu jejich argumentace typu: “jsi neonacista, žádný člověk není ilegální,” které od levicových extremistů i od multikulturalistů zprava slýcháme.
Tak především Hitlerova NSDAP vyhrála volby v Německu s 33% díky pětadvacetibodovému programu. Ten obsahoval ochranu sociálně ohrožené střední třídy, znárodnění podniků, zrušení příjmu z “nezasloužilé” práce, válku proti těm, kteří nejednají v zájmu kolektivu, kolektivismus jako takový, či velkorysejší rozvoj rezervy na stáří. Jedná se o klasický socialistický, tedy levicový, program.
Hitler levicovou příslušnost potvrdil například i při májovém proslovu v roce 1927: “Jsme socialisté. Jsme nepřátelé dnešního ekonomického systému a jeho vykořisťování slabých, nespravedlivých platů, hodnocení lidské bytosti podle majetku místo podle práce. Jsme odhodláni tento systém zničit za všech podmínek.” Z tohoto systému mimochodem obviňoval především Židy, čímž pomohl k rozpoutání nepřátelské atmosféry k Židům v Německu.
V jiném svém proslovu v roce 1939 Hitler řekl: “Nacionálně socialistické Německo vytvořilo novou ekonomickou doktrínu, která pohlíží na ekonomiku jako na služku pracujícího lidu.“ Během své vlády NSDAP vytvářelo vysoký státní dluh vydáním státních dluhopisů, které bývá především znakem socialistické finanční politiky. Mezi členy NSDAP také panovalo oslovení “Parteigenosse”. To znamená “stranický soudruh.”
NSDAP také program naplnila, nejednalo se o laciný populismus. Bylo zavedeno progresivní zdanění, čtyřtýdenní dovolená, proplácení přesčasů, osmihodinové směny a teď pozor, i společné závodní rekreace či příkaz k zlepšení podmínek pro dělníky. To je naprosto shodný rekreační program, který jsme my zažívali v komunismu.
Levicoví komentátoři a aktivisté přisuzují nacismus k pravici především proto, že nacismus je historicky brán hlavně jako důvod vyhlazování Židů, Romů a že je viníkem druhé světové války. Zdůrazňujeme, že toto všechno platí naprosto beze sporu. Jenže přiřazovat etnickou nenávist politickému směru je naprostý nesmysl. Při rozřazení na pravici a levici je nutné soudit především chování v politickém, nikoliv válečném, rasistickém, nenávistném či fanatickém prostředí.
Můžeme říct, že podle vedení státu Německo byla NSDAP stranou krajně levicovou, jejíž “vůdce” byl, krom socialisty, také blázen, který se bohužel dostal k moci a byl plný nenávisti. Rozhodně se však nejednalo o pravičáka, byl levičák.
Dnešní krajně levicové strany opět jako krajně pravicové
Dále je potřeba zmínit, že mediální obraty od levice k pravici jsou rovněž aktuální i ke vztahu k dnešním krajně levicovým hnutím a stranám, která jsou omylem či účelně označována za krajně pravicová. Viz DSSS – Dělnická strana sociální spravedlnosti má též levicový program a též se dokázalo, že se mnozí členové pohybují v neonacistických kruzích.
Stejné je to ale i s francouzskou stranou Národní Fronta Marine Le Penové. Přestože NF má levicový program, kvůli některým bodům, jako je omezení migrace, je automaticky přiřazována ke krajní pravici, přesně po boku DSSS a NSDAP. Jenže Národní Fronta, na rozdíl od DSSS, nemá s NSDAP společný škodlivý “nenávistný” faktor. To samé píší o Okamurově SPD. Ta má levicový program, ale světová média ji označují za krajně pravicovou kvůli migrační a protiislámské politice.
Přiřazena ke krajní pravici je právě proto, že se lidem namlouvá právě historická mýlka o NSDAP jako krajní pravici. Národní Frontě to automaticky odebere hlasy těm, kteří poslouchají politiky a média. A těch, kteří si tyto informace neověří, je pořád ještě hodně. A to je také důvod, proč neuslyšíte v jedné větě “nacismus” a “krajní levice”.
Čtěte také: Fašismus jako mylně chápané synonymum pro nacismus
Argument k ničemu
Mnoho současných západních vlád totiž vyznává levicový politický směr – někdy i ten krajnější. Bylo by pro ně přeci nepříjemné přiznat si, že mají program jako určitá nenávistná strana. A přitom vlastně za nic nemohou. Že byl Hitler socialista, neznamená, že každá levicová strana s sebou nese ohrožení světovou válkou a novým holokaustem.
Proč to tedy levice dělá? Důvod je jednoduchý. Sama totiž používá tento zcestný argument k tomu, aby mohla kdykoliv pravici pomluvit a tím pádem argumentačně zdiskreditovat. Říct voličům, že volit pravici je nebezpečné, protože nacismus je také pravice, to je přeci instantní vítězství každé diskuse!.
Tento článek rozhodně nebude znamenat, že se najednou nacismus přiřadí ke krajní levici. Jistě se najde někdo z hnutí Antifa, které, stejně jako Hitler, bojuje proti kapitalismu, aby fakta z našeho článku jakkoliv převrátil.
Co je důležité, je fakt, že argument “nevolte pravici, protože Hitler” je pro inteligentního voliče naprosto k ničemu a jasně lživý a manipulativní. Dokazuje to, že autor takové věty nemá argument a jen kope kolem sebe jako dítě, které chce tyčinku Snickers… A k ničemu by měl být, i kdyby se psalo a říkalo “nevolte levici, protože Hitler”. Volte, co a koho chcete, ale neřiďte se hloupými nálepkami.
____________________________________________________
Pokud se vám líbí obsah našeho webu www.stop-multikulti.cz, můžete jej nyní podpořit finančně a pomoct tak jeho šíření mezi lidi.