ON-LINE: Velká Británie opustí Evropskou unii

Dnes pro vás přineseme on-line textový přenos dění kolem hlasování britských občanů o setrvání či opuštění Evropské unie. Preference jsou velmi vyrovnané, nikdo nepřipouští favorita, mnoho voličů je stále nerozhodnutých. Ještě před týdnem o více než 10% vedli euroskeptici – zastánci brexitu, po vraždě političky Jo Cox a mediální masáži kolem údajné nenávisti se preference vyrovnaly. Psali jsme také o tom, že to zdaleka není jediný případ, kdy došlo před referendem ohledně EU k podobné politické vraždě, která ovlivnila volby spíše ve prospěch EU.

Čtěte také: Budou před referendy ohledně EU umírat politici? Jo Cox není první případČtěte také: Dny do brexitu? Prohra nebo výhra?Čtěte také: Vražda multikulturní političky Cox může znamenat zvrat v brexitu

 

foto brexit reakce

ON-LINE PŘENOS ZDE: AKTUALIZUJTE

18:20: “Obávám se dalšího vzestupu populistů a radikálů,” řekl Chovanec k brexitu.

18:10: Gesto před Úřadem vlády: pálení vlajky EU. Za nás: velmi kontroverzní. Nesouhlasíme s takovými kroky.

17:43: Benjamin Kuras: EU je totalitní nadnárodní organizace.

17:40: Artur Fišer shrnul, proč starší lidé volili brexit. “Rozum přichází s věkem. Pamatují si život bez EU”

17:14: Češi hromadně podporovali brexit. Ve všech anketách se vyslovili s drtivým rozdílem pro podporu odchodu Británie z EU. Podle průzkumů sice 60% Čechů brexit nechtělo, v anketách se naopak vyjádřili až v 75% případů pro. V případě českého referenda by až 80% Čechů podle anket volilo odchod. Průzkumy jsou daleko vyrovnanější, ale účastní se jich méně lidí a jsou selektivně vybíráni.

17:12: Podle zastánců EU vyhráli populisté a hlupáci. Starší lidé, kteří rozhodli referendum pro odchod unie, tak zkazili život mladým. Ti hlasovali převážně proti brexitu. Kritici EU upozorňují na aspekty nedemokratického jednání EU, viz třeba naše “fakta o EU”, která jsou níže v reportáži.

17:10: Donald Trump komentuje brexit: “Jsem šťasten, je to skvělá věc pro Brity, že si vzali svoji zem zpátky.
Lidé všude po celém světě jsou naštvaní, stane se tak i v Americe.”

17:04: Skotové a severní Irové uvažují o odtržení od království. Desítky tisíc obyvatel Londýna podepsaly petici za odtržení města od Británie. Nadřazují se nad oblasti, kde vyhráli stoupenci brexitu s tím, že “jsou jiní než zbytek Anglie.”

17:00: Sky News rovněž pokračují ve výhrůžkách. V dalším videu varují, že úplně vše bude dražší. Kritici komentují, že se vše zdražovalo i přes to, že Británie byla v unii.

16:55: Neuvěřitelná masáž pokračuje i po referendu. Novináři údajně objevili několik lidí, kteří hlasovali pro brexit, ale nyní toho litují. Zastánci setrvání je glosují. Mladík z Manchesteru prý nevěděl, že Britové opravdu odhlasují odchod. Další prý volili brexit, aby setrvání nevyhrálo takovým rozdílem.

16:08: Martin Jaroš: Proč jsem nepřijal “práci snů” pro EU

14:25: Nejpravděpodobnějších variant pro další kroky Británie po opuštění EU je 6. A představte si, žádná není katastrofální, jsou vyzkoušené a fungují.

Britové mají na výběr 6 scénářů, ale nezmění se

13:50: Mánert, i přes to, že k němu jsme kvůli jeho článkům více než kritičtí, má tentorkát postřeh. Smrt političky “neposloužila” a pieta na ní byla odklizena do kouta. Teď už na vydírání ohledně referenda na očích být nemusí.

11:00: VELKÁ BRITÁNIE POMĚREM 52% – 48% ROZHODLA. OPUSTÍ EU.

23:00: VOLEBNÍ MÍSTNOSTI UZAVŘENY!

22:20: Objevují se podezření na možnost falšovat volby. Někteří Britové mají strach, jelikož komisaři jim dali k dispozici obyčejné tužky.

19:50: Artur Fišer: Snaží se odpůrci brexitu machinovat s volbami? Viz příspěvek níže:

18:45: THE SUN na titulní straně dnešek označil palcovým titulkem “DEN NEZÁVISLOSTI”.

18:40: Pokud Britové zvolí brexit, zemí, kde obyvatelé budou nejhlasitěji též požadovat referendum o vystoupení z unie, bude pravděpodobně Švédsko. Země je sice silně prounijní, ale má nejvyšší počet azylantů na počet obyvatel.

18:11: Politici mimo ústředí EU se shodují: Ať referendum dopadne jakkoliv, nemůžeme pokračovat tak, jak jsme šli doposud.

16:00: Experti varují EU před znovuotevřením přijímacích řízení s Tureckem. “Erdogan pohrdá Západem a Evropskou unií,” říkají.

15:50: Wayne Rooney, kapitán anglické fotbalové reprezentace řekl, že si svůj názor na brexit nechá pro sebe.

15:46: Juncker upozornil britské voliče, že dohoda, kterou EU vyjednala s Cameronam v únoru je maximum, kterého Británie může dosáhnout. Nic víc by neměli čekat. Británie si například prosadila přísnější pravidla pro vydávání sociálních dávek pro přistěhovalce z ostatních zemí EU. Na přistěhovalce mimo EU se výjimka nevztahuje.

15:15: Voliči mohou samozřejmě využít i korespondenční formy hlasování. Ta rozhodla například prezidentské volby v Rakousku. Ty teď čelí soudu kvůli falšování a existuje možnost, že se budou opakovat.

15:15: EU si již před lety odhlasovala beztrestnost pro lidi, kteří budou propagovat komunismus a naopak tresty pro propagátory nacismu. Kritizované hlasování potvrdilo, že úředníci EU mají velmi blízko ke komunismu. Ten má na svědomí po celém světě více životů než nacismus.

15:10: Ani brexit nevyřeší fatální situaci v království. Británie se potýká s nárůstem islamizace, radikalizace muslimů a přestává tuto paralelní islámskou společnost kontrolovat. Již několik měst má muslimského starostu, takoví povětšinou začnou okamžitě hájit islámské zájmy. Bez ohledu na výsledek referenda je tohle pro budoucnost Británie zásadní. Islamizace by mohla zničit kulturu království, kvůli které obětovali předkové svojí krev a životy.

14:58: Film o brexitu – argumenty pro vystoupení Británie z EU.

14:55: Výrobci automobilů vyhrožují přesunutím výroby z Británie v případě vystoupení z EU.

14:37: Po dobu hlasování nesmí média zveřejňovat, kdo jak hlasoval. Britové mají čas od 23h.

14:10: Bleskové povodně, větrný vír, mnoho blesků. To jsou bouřky v noci na dnešek, které i částečně komplikují britské referendum o EU.

14:05: Příznivci brexitu varují hlasující, aby si do volební místnosti vzali své propisky. Inspiraci berou v prezidentských volbách v Rakousku, kde byly za záhadných okolností zneplatněny až desítky tisíc hlasů. Volba o brexitu by mohla zastánce EU motivovat k dalším komplotům, varují.

14:01: Podporovatelé brexitu shodně tvrdí, že pokud Británie zůstane v EU, nepřinutí to nikým volené komisaře a úředníky k zamyšlení a už vůbec ne k reformám EU.

13:56: Vnuk Winstona Churchilla: “Dědeček by podpořil setrvání v EU.”

13:45: FAKTA O EU:
1) Všechna nařízení EU, která byla odmítána Británií, byla přehlasována. Bylo jich 72. Británie přišla o všechna práva veta. 
2) 45% britských zákonů vytvořila Evropská unie.
3) EU nechává rušit zákony přijaté britskou vládou a nahrazuje je vlastními. 
4) Jakmile je norma EU přijata, neexistuje způsob, jak jí zrušit.
5) Zákony a normy v EU tvoří nikým nevolení úředníci, neúspěšní politici či neznámé osoby.

13:41: Britain First vyzývá k brexitu. EU nám nedá druhou šanci vystoupit, říká. Stejně tak se vyslovil i Juncker. Ten řekl “ven znamená prostě ven,” britský premiér Cameron též varuje, že rozhodnutí nelze vzít zpět.

13:38: Spousta voličů britského referenda je kritická k EU, přesto hlasuje proti brexitu. Chtěli by, aby britská vláda zajistila reformu unie, nikoliv, aby Británie z unie “utekla”. Kritiků EU je valná většina.

12:54: Volební místnost v Lackfordu:
I takhle může vypadat volební místnost

12:46: Sázkové kanceláře lehce favorizují zamítnutí brexitu.

12:45: Německo by se v případě brexitu stalo prakticky vládcem EU. Odchod Británie si nepřejí podnikatelé a elity.

12:41: Češi glosují. “EU odchodem Británie nijak neutrpí. Jako rovnocennou náhradu vidím urychlené přijetí Turecka a Ukrajiny,” napsal Jiří Vondráček.

12:37: Podle dvou průzkumů ze včerejška vedou voliči pro setrvání v EU. Prý vedou o 4%, což je 15% rozdíl oproti minulé středě před vraždou Jo Cox, jejíž smrt využívali zastánci EU.

12:35: Náš článek, který rozebírá, jak EU a západní politika současnosti rozděluje společnost. Volby budou velmi těsné, přinesou rekordní počty zklamaných a napětí ve společnosti, včetně zvýšeného výskytu rvaček za názor. Jak EU děsivě dělí společnost.

12:07: Referendum o czexitu nanečisto v Reflexu dopadlo jednoznačně. 80% hlasujících by bylo pro vystoupení ČR z EU.

11:40: Zaregistrovaných je přes 40 milionů voličů. Před volebními místnostmi jsou extrémně dlouhé fronty, které nejsou k vidění ani při parlamentních volbách. Voliče neodradily ani silné bouřky, které v některých oblastech způsobily i bleskové povodně.

11:30: Nigel Farage se nezúčastnil poslední večerní debaty, protože šel na večeři se svým synem. Dle slov svých zástupců se nemusel rozhodovat rychle. Volil mezi setkáním se synem po devíti měsících a setkáním na diskusi s lidmi, kteří jej nálepkují “rasistou”.

11:26: Mánert z iDNES.cz tvrdí, že referendum o vystoupení Británie z EU je první svého druhu. Podobné již však proběhlo, když se EU jmenovala “Evropské společenství”. V roce 1982 jej vypsalo Grónsko, obyvatelé rozhodli o vystoupení a země tak již od té doby není členem současné formy tzv. Evropského společenství, tedy Evropské unie.

11:22: Podle médií volí pro setrvání v EU převážně vzdělanější lidé. Naznačují tak, že zastánci brexitu jsou hloupější?

11:19: Královna včera požádala příznivce EU, aby uvedli tři dobré důvody, proč zůstat v EU. Královna Alžběta je spíše euroskeptická.

11:17: Česká televize na téma brexitu bedlivě sleduje situaci a říká: Británie musí zůstat. Za svým účelem si veřejnoprávní médium zve proevropské experty. Někteří dokonce naznačili, že by se Británie odchodem z EU mohla přiklánět k Rusku. Názor si na to udělejte sami.

11:15: Češi v Británii nacházejí ve většině případů shodu: Poctivě pracující se brexitu bát nemusí.

11:10: “NE” pro Brusel není odpověď. Obrázek s dosavadními výsledky evropských referend a tím, jak se k nim zachovala Evropská unie.

Ne pro Brusel není odpověď

11:00: Případný brexit by si vyžádal dlouhá jednání. Míní to expertka. I v případě odhlasování opuštění Británie tak může dojít k zdlouhavým dohodám, při kterých se na referendum může klidně zapomenout.

9:25: Belgický La Croix: EU musí pracovat na reformách bez ohledu na výsledek referenda.

9:00: Pro iDNES.cz přenos poskytuje Mánert. Ten má sklony manipulovat a lhát, je silně prounijní a proislámský.

9:00: Češi se v internetových diskusích shodnou: Vyhrají zastánci EU. Podle mnohých má unie dostatek “prostředků” na to, aby brexitu zabránila.

9:00: DOBRÉ RÁNO, DEN D PRO VELKOU BRITÁNII A MOŽNÁ I PRO CELOU EU ZAČÍNÁ!

23:30: Přenos bude pokračovat od zítřejšího rána.

23:25: EU obnovila přijímací řízení s Tureckem. Ignoruje svá prohlášení o lidských právech, ignoruje porušování demokracie v Turecku. EU porušila svá prohlášení o tom, že Turecko za současného stavu rozhodně nepřijme. Jednání začnou již příští týden.

23:10: Boris Johnson, hlavní tvář kampaně za brexit prohlásil, že pokud se Britové rozhodnou opustit EU, prohlásí 23.6. za britský Den nezávislosti.

23:00: iDNES.cz pokračuje v masáži proti brexitu. Vystoupení Británie je údajně jednoznačná hrozba. Druhé nejčtenější médium poskytuje rozhovory pouze se zastánci setrvání Británie v unii.

22:30: Podporu odpůrcům brexitu, krom jiných, vyjádřil též český kněz Tomáš Halík. Případný brexit označil za zradu Britů.

22:00: Juncker varoval Brity: “Ven je skutečně ven.” Dříve pohrozil, že pokud Británie vystoupí, udělá Evropská unie zemi ze života peklo.