Policie v Glasgow velmi tvrdě varuje před nevhodnými příspěvky na sociálních sítích. Informovali o tom i na Twitteru, kde upozornili uživatele, že jim dokonce hrozí návštěva policie u nich doma. V následujícím statusu na obrázku se policie pod hashtagem #ThinkBeforeYouPost (mysli, než něco zveřejníš) ptá:
Je to pravda?
Neublíží to někomu?
Není to ilegální?
Je to vůbec nutné?
Je tak jasné, že policie v Británii zdaleka nesleduje jen ilegální přímo k nenávisti a násilí vybízející příspěvky. Policie tam sleduje i příspěvky, které jsou navíc, které se nehodí a které by mohly jen teoreticky někoho urazit nebo mu ublížit. Policie tak fakticky vyzývá uživatele k autocenzuře, kdy uživatel nebude zvažovat pouze legálnost svých příspěvků, ale také zkoumat hypotézy, zda by tím jen teoreticky nemohl někdo ublížit.
Think before you post or you may receive a visit from us this weekend. Use the internet safely. #thinkbeforeyoupost pic.twitter.com/xNiDMf3jPA
— GreaterGlasgPolice (@GreaterGlasgPol) 1. dubna 2016
Policie výzvu zveřejnila týden poté, co muslim, který si dovolil popřát křesťanům veselé Velikonoce a jiný muslim jej za to zavraždil. Muslimové v Británii mají zvláštní ochranu. Zatýkáni jsou i aktivisté, kteří veřejně procházejí muslimskými čtvrtěmi s viditelnými křesťanskými symboly.
Británii v souvislosti s islámem provází skandály
Británie čelí kritice kvůli Rottherhamské kauze, kdy pákistánský gang několik let unášel a znásilňoval malé děti. Rodiče, kteří případy nahlašovali, byli vždy obviněni z rasismu. V Britském Lutonu se aktivisté z hnutí Britain First pokusili propagovat křesťanství ve většinově muslimské oblasti. Byli téměř zlynčováni, muslimové aktivisty obklíčili a křičeli na ně, že přebírají Británii. Policie po pár dnech zatkla dva hlavní aktivisty Britain First za provokaci.