Povodňové fondy v Německu šly na uprchlíky. Část z nich na jídlo, část na rekonstrukce jejich ubikací, zbytek poputuje do zemí Blízkého východu a hlavně Afriky, aby tyto země nepouštěly nové migranty do Evropy. Ničivé povodně za sebou sice nechaly mnohamilionové škody, občané jimi postižení nedostanou žádnou nebo minimální státní podporu.
Sársko je jediná oblast poškozená povodněmi, kde se obyvatelé mohou těšit na finanční podporu od státu, jsou-li postiženi záplavami, které se v posledních dnech prohnaly střední a západní Evropou. Materiální škodu Sársko obětem uhradí ve výši 400 eur. Je to však jen symbolická náplast, v přepočtu částka činí něco kolem 11 000 korun. Škody na majetku jsou v drtivé většině případů daleko vyšší. “Všechno je zničené,” říkají obyvatelé postižených oblastí. Záplavami trpí i tamní infrastruktura.
Mnoho obětí povodní tak čeká osobní bankrot. Na škodu nemají peníze, mnozí přišli o střechu nad hlavou minimálně na několik týdnů, někdy i natrvalo. Stát však nemá pro tyto lidi peníze. “Všechno šlo na uprchlíky. Je to neuvěřitelné,” líčí jeden z postižených. Severní Porýní-Vestfálsko (NRW) nenabídne svým občanům ani euro. Hannelore Kraft, ministerská předsedkyně NRW již jasně prohlásila “sami se měli pojistit,” a naznačila, že peníze nedostane nikdo.
Bleskové povodně v Bavorsku zasáhly mnoho domácností a způsobily škody za desítky milionů eur (tedy až za miliardy korun) a vyžádaly si několik obětí. Německo však i fondy určené na podobné katastrofy již dávno investovalo do imigrační krize. Němce zasažené přírodní pohromou tak zřejmě čeká vlna bankrotů. Migranti mají v Německu jasnou přednost před Němci, kteří léta v zemi platí daně.