Romský rapper Gypsy.cz, civilním jménem Radoslav Banga, odešel v sobotu 26.11. z ceremoniálu předávání cen českého Zlatého Slavíka 2016 poté, co byla na stříbrné pozici oceněna kapela Ortel. Poté médiím sám řekl, že odešel, protože Slavík ocenil neonacistu.
Pomineme nyní to, že se neštítil spolupráce s hnutím Antifa a zaměřme se na symboly, na které on i mnozí další multikulturalisté upozorňují.
Sám Banga pak upozornil na svém facebooku na symboly, které měli členové kapely na sobě. Lebka s kostmi za sebou má být nacistický symbol, podobně jako kříž, který měl Tomáš Ortel na sobě při předávání “stříbrné” medaile.
Tomáš Ortel má na sobě kříž, jenž má být podle Bangy symbolem nacismu. Ten se však mýlí, protože uniforma na fotografii výše patřila československým legionářům, kteří operovali v Rusku.
Červenobílá stužka je symbolem Čechie, umrlčí lebka znamená “překvapivě” smrt, neboli není života bez Českého státu, svobodu nebo smrt a “Bijte, zabijte, nikoho neživte.” Osvětu právě zmíněné lebce se pokusil nabídnout další fanatický multikulturalista Peszynski.
Ten vysvětlil, že příslušnost neonacismu se rozpozná podle toho, že “hnáty” jsou za lebkou a ne pod ní, jako to mají piráti. Jak vysvětlí, že Johny Depp má tetování s lebkou, za níž jsou “hnáty”, tedy podle jeho vysvětlení nacistický symbol, jenž se několikrát objevil i ve filmové sérii Piráti z Karibiku?
Máte tu porovnání. Lebka hned na tímto textem je ta, kterou používali nacisté, ale pozor, není to jediný význam. Nacisté si lebku okopírovali od Prusů z 18. století.
V 18. století byl v Prusku zaveden pro husary Tělesné stráže černý stejnokroj s velkým odznakem umrlčí lebky (viz foto nad tímto textem) na čepicích jako čestné pamětní označení a upomínka na krále Bedřicha Viléma I. Husaři tohoto pluku byli též mezi pruskými oddíly, které rozhodly bitvu u Waterloo v roce 1815. Kdybychom šli dopodrobna, tento symbol užívali i příslušníci některých brunšvických pluků, tentýž symbol pak používaly některé německé pluky v 1. světové válce.
Jak vidíte na obrázku pod textem, Banga a ostatní multikulturní fanatici Ortela ze současné příslušnosti k neonacismu obviňují bez důkazů. Zaprvé, nacistický kříž má předchůdce. Jako v mnoha jiných případech, nacisté si symbol “převzali” z historie. Tomáš Ortel navíc nosí kříž zcela jiný. To slovo “zcela” je důležité. V takových symbolech je důležitý každý detail a dvojité špičky na všech cípech kříže jsou úplně jiné tématu, konkrétně sahá do Itálie a 11. století.
V 11. století existovala na západním pobřeží Itálie malá republika Amalfi, která měla ve znaku právě tento symbol. Amalfští kupci pak založili v Jeruzalémě v polovině 11. století nemocnici – špitál sv. Jana Slitovníka, spravovaný benediktiny. Během křižáckých výprav byl název změněn na špitál sv. Jana Křitele a r. 1113 bylo nemocniční bratrstvo potvrzeno papežem jako nový církevní řád johanitů (též špitálníků, popř. řád sv. Jana). Šlechtici, kteří byli členy řádu, byli ozbrojení.
Roku 1530 jim byla papežem přidělena Malta jako léno. Od té doby se řád někdy nazývá řádem maltézských rytířů. Odtud název symbolu – maltézský kříž.
Pan Banga by měl nejdříve pobrat rozum a při studiu symboliky dát pryč všechny emoce. Neonacismus má v tomto i malou výhodu, protože nacistické symboly mají historické předchůdce. Nácka však většinou dobře poznáte, symboly nechává společně kooperovat. Tomáš Ortel mezi tyhle lidi nepatří. Používá symboly zcela jiné. Banga by si měl uvědomit, že jeho výjevy uráží historii českých a slovenských válečných hrdinů…