Rozhovor s Vrobelem a romský slovník. Na základkách vychází časopis RedWay

Časopis RedWay magazine je typický příklad multikulturního ideologického tisku. Vychází pro žáky druhých stupňů základních škol, gymnázií či knihoven. Zajímavé je, že vydavatelem tohoto časopisu, který vychází pravidelně, je Česká kardiologická společnost, tedy cosi jako lékařský spolek, ale časopis jako takový zdaleka o lékařství není.

RedWay obálka

Poslední číslo časopisu je na téma lidská práva. A uvnitř se dějí velké věci. Hlavní rozhovor na toto téma redakce vedla, a teď se podržte, s Janem Vrobelem, aktivistou, který například Tomia Okamuru označil za “pojebaného šprta, naškrobeného prcka – nácka či zahrádkového píčuse, převlečeného do ubrusu.” Dále je známý tím, že píše na stránky manipulatori.cz o údajné nenávisti a je mu jedno, že jeho redakční kolega Lukáš Větrovec v brněnské mešitě kázal nenávist proti Židům. Redaktorka jej chválila “vystudoval práva na Karlově univerzitě, takže o lidských právech bych na rozhovor těžko hledala někoho vhodnějšího.” V rozhovoru Vrobel uvádí “Právo na informace neznamená, že všichni máme nárok vědět všechno.”

V první polovině posledního čísla vidíme něco ještě výraznějšího. Nachází se tam nálepka, kterou používají ultralevicoví extremisté s nápisem “Good night, white pride,” neboli “sbohem, bílá hrdost.” GNWP.cz je server propojený s teroristickou Sítí revolučních buněk. Miničlánek upozorňuje, že GNWP.cz pokládá do jedné linie xenofobii, homofobii a neonacismus. Potvrzuje tak, že tuto nálepku věnuje i slušným odpůrcům, aby tak omlouvali násilí proti nim.

GNWP

Dále se v časopise nachází několik dvojstran z dílny neziskové organizace Amnesty International o lidských právech. AI je známá svým velmi jednostranným postojem a obhajobou multikulturalismu za každou cenu. Následuje dvojstrana o rozboru údajně “v mnoha ohledech fascinující” romštiny. Dále pak článek o veganech a o jejich vysokém podílu v Izraeli. A jako vrchol multikulturní vyrovnanosti několik parodií na křesťanství.

Zajímavý je též článek o moderním umění, které je, citujeme: “popřením všeho zastaralého a zatuchlého a obdivováním nového světa, kde je ideálem svoboda a lidská práva.” A jak tedy vydavatel vysvětluje, že vydává časopis propagující multikulturalismus, přestože se jedná o především lékařské uskupení?

“Časopis koncepčně vychází z definice WHO, která uvádí, že zdraví není jen absence nemoci, ale též celková fyzická, psychická a sociální pohoda, zabývá se též prevencí sociálně patologických jevů,” tvrdí. Názor si můžete udělat sami. Jako každá nezisková iniciativa je zdarma k přečtení. http://www.redwaymag.cz/archiv-cisel/