Světová válka proti Donaldu Trumpovi. Proč?

Donald Trump je nebezpečný. Je to lhář. Je prostořeký. Je to buran. Je miliardář, ale v minulosti již zkrachoval. Trump je na žebříku ekonomických hrozeb. Všechna ta až bizarní gesta médií a různých mezinárodních organizací, či dokonce některých republikánů mluví jasně. Úkol zní: Donald Trump se nesmí stát prezidentem USA. Ani za cenu zvolení Clintonové, která představuje pól mezi Bushovou touhou válčit po světě a Obamovou naivitou a předstíraným přehledem.

Projdeme si seznam těch nejradikálnějších kroků proti Trumpovi. Během primárek a kampaně čelil například napadení od alternativně vzhlížejícího muže, který vzhledem připomínal průměrného obyvatele žižkovské “Kliniky”. Napadení příznivců Trumpa jeho odpůrci například média označila jako klasickou bitku a pak se v titulcích všichni divili, jak je možné, že vyhraje primárky člověk, na jehož mítinku se lidé rvou. Obviněn byl z toho, že rozděluje společnost. Stejně tak se vzbouřili samotní republikáni, kdy někteří z nich požadovali, aby byl Trump jaksi vymazán z kandidátky.

Z českých médií vedou nejtvrdší nenávist vůči Trumpovi iDNES.cz, Lidovky, Svobodné Forum a časopis Reflex. Na stránkách Mladé fronty udělali téměř senzaci z toho, že kvůli nehodě manžela musela kandidáta opustit jedna z jeho hlavních asistentek. Reflex na své obálce udělal z Trumpa opici. A Svobodné Forum jej označilo za “nebezpečný pro celý svět, tedy včetně Česka”.

A konečně. Světově nejbizarnější krok udělala renomovaná britská skupina Economist Intelligence Unit. Ta jej zařadila, jako vůbec prvního politika, mezi deset největších ekonomických hrozeb pro svět. Zvolení Trumpa prezidentem je prý ještě nebezpečnější než případný Brexit (odchod Británie z EU). Samo o sobě to něco vypovídá. Skupina se zřejmě snaží nahnat strach a zařazením Brexitu na seznam získat pár procent voličů do referenda a Trump je tam v podstatě logicky též.

Proč? Donald Trump si celou kampaň financuje sám. Je to realitní supermagnát, který není závislý na žádné velké korporaci. V případě zvolení prezidentem by tak jako jeden z prvních jednal sám za sebe. Souvisí to i s jeho velmi kritickým přístupem k islámu. Velice bohaté muslimské země samozřejmě tlačí na globální establishment, aby podporoval malování islámu na růžovou. Ekonomika by tím v podstatě ohrožena být mohla. Ztráta vlivu korporací na hlavu jedné z momentálně nejmocnějších zemí světa by mohla snížit i jejich rating. Mohly by se tak například v některých případech rychle propadat akcie těch “vlivných”.

Pár vět i k Brexitu. Tam je zájem o setrvání Británie v EU také ekonomický. Všude totiž vidíme plakáty, kde co EU financovala pomocí dotací. Že jsou ty dotace drtivou většinou na dluh, nikde neřeknou. Brexit by mohl znamenat daleko větší ekonomické zatížení ostatních větších členů EU. Dotklo by se to především Německa a Francie, pak by se dluhy celé EU rozdělily mezi ostatní členské státy. Tím, že k Brexitu nedojde, se však tento efekt pouze oddálí a o to horší bude.

Stejné je to se zvolením Trumpa prezidentem USA. Efekt, kdy ztráta vlivu “třetích osob” na prezidenta bude znamenat ekonomické ztráty, nastat může. Jenže podniky, které dosud na ovlivňování politických hlav závislé nebyly, naopak mohou posílit. Může tedy nastat ekonomická “škatulata”, ale nikoliv krize, ani kolaps.

Člověk, který by měl tu moc rozhodovat sám za sebe bez vlivu těchto třetích osob a korporací a zároveň velký kritik islámu a imigrační politiky, je samozřejmě trnem v oku pro všechny multikulturalisty a islámské země, které se těší zvláštního zacházení bez ohledu na to, kolik poprav tam provádí a jaká lidská práva se tam porušují. A když takový člověk může být reálně prezidentem USA, je v podstatě pro tyto lidi hodný na odstranění.